Aptauja

Pašlaik nav aktīvu aptauju!

Iespējas saņemt atbalstu uzņēmējdarbībai lauku teritorijās

  A- A A+ Drukāt lapu  
 

LLKC seminars

10.oktobrī Ozolnieku novada domes zālē izglītojošā seminārā tikās mazie lauku uzņēmēji - esošie un topošie lauksaimnieki, mājražotāji, amatnieki, pakalpojumu sniedzēji un citi interesenti, lai gūtu vairāk informācijas par iespējām saņemt atbalstu uzņēmējdarbībai lauku teritorijās. Atbalsta programma “Mazie aizdevumi lauku teritorijām” izstrādāta sadarbībā ar Zemkopības ministriju, tās kopējais finansējums ir 13,8 miljoni eiro. Plānots, ka atbalstu aizdevuma veidā varēs saņemt no 750 līdz pat 1000 uzņēmumi.

LLKC konsultāciju birojs lauku uzņēmējus aicināja uz semināru „Aktuālās atbalsta programmas uzņēmējiem lauku teritorijās”, lai sniegtu izsmeļošu informāciju par jaunu aizdevumu programmu "Mazie aizdevumi lauku teritorijās", Programmu "Ieguldījumi materiālajos aktīvos" un LEADER programmu "Darbību īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju".

Par ES atbalstu lauku saimniecībām, pārstrādei, lauksaimniecības un mežsaimniecības infrastruktūrai – programmā "Ieguldījumi materiālajos aktīvos", lauksaimniekus iepazīstināja lektore Inese Robežniece.

Līga Švānberga, Lauku partnerības "Lielupe" valdes priekšsēdētāja, semināra dalībniekus informēja par iespējām saņemt ES atbalstu nelauksaimnieciskās uzņēmējdarbības, t.sk. lauksaimniecības produktu pārstrādes, lauku tūrisma un amatniecības attīstībai programmā "Darbību īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju".

LLKC otra

„Attīstības finanšu institūcija ALTUM augustā sākusi piedāvāt pilnīgi jaunu valsts atbalsta programmu. Tā domāta tiem aktīvajiem cilvēkiem, kuri darbojas vai vēlas darboties lauksaimniecības, lauku attīstības vai  zivsaimniecības nozarē. Šī ir līdz šim nebijusi valsts atbalsta iespēja, jo paredzēta tikai tiem, kuri saimnieko ārpus lielajām pilsētām un kuriem ir neliels gada apgrozījums, proti, līdz 70 tūkstošiem eiro. Mazie aizdevumi lauku teritorijām būs īpaši piemēroti mazām saimniecībām, jaunām saimniecībām, mājražotājiem, jaunajiem lauksaimniekiem, bioloģiskajiem lauksaimniekiem, kā arī dažādu pakalpojumu sniedzējiem lauku apvidos. Visas programmas iespējas var izmantot arī zivsaimniecības uzņēmumi neatkarīgi no apgrozījuma un atrašanās vietas,” klātesošos iepazīstināja ALTUM pārstāve Agrita Sabule.

Atbalsts ir paredzēts:

  • Aizdevumi paredzēti gan jauniem, gan jau strādājošiem uzņēmumiem ar gada apgrozījumu līdz 70 tūkstošiem eiro, kas darbojas lauku teritorijās. Tā ir visa Latvijas teritorija, izņemot lielākās pilsētas. Taču šajās pilsētās ir pieejami visi citi ALTUM atbalsta risinājumi.
  • Zivsaimniecības  nozares uzņēmumiem aizdevumi pieejami bez apgrozījuma un teritorijas ierobežojumiem visā Latvijā. 
  • Būtiski, ka atbalsts paredzēts gan lauksaimniecības projektiem, gan tādiem, kas nav saistīti ar lauksaimniecību.

Kāds atbalsts ir pieejams:

  • Aizdevums investīcijām un apgrozāmajiem līdzekļiem kopumā līdz pat 100 tūkstošiem eiro.  Apgrozāmo līdzekļu aizdevuma maksimālā summa – līdz 35 tūkstošiem eiro.
  • Aizdevuma termiņš – līdz 10 gadiem, ar būvniecību un nekustamajiem īpašumiem saistītiem projektiem – līdz 15 gadiem. Apgrozāmajiem līdzekļiem termiņš līdz 3 gadiem.
  • Aizdevums līdz 7 tūkstošiem eiro pieejams bez aizņēmēja līdzfinansējuma, virs šīs summas – ar 10% līdzfinansējumu.
  • Atvieglotas nodrošinājuma prasības: aizdevums līdz 25 tūkstošiem eiro, iespējams arī bez nodrošinājuma, tikai ar personīgo galvojumu.
  • Procentu likme 6–8%.

ALTUM jaunā programma visnoderīgākā būs uzņēmējiem, kuri ir darbības uzsākšanas stadijā, vai kuriem ir neliels apgrozījums. Mazie aizdevumi lauku teritorijām, kuru saņemšanai turklāt nav uzņēmuma vecuma ierobežojuma, padarīs pieejamāku finansējumu un palīdzēs atsperties jaunajiem un mazajiem uzņēmējiem tieši lauksaimniecības jomā. Ir pieejams programmu kalkulators, kur, ievadot tikai dažus projekta parametrus, būs redzamas finansējuma iespējas. Sākot no šī gada augusta, klienti pieteikumus valsts atbalsta programmu finansējumam un tam nepieciešamos dokumentus var iesniegt tikai elektroniski. Vienlaikus klientiem ir samazināts arī iesniedzamo dokumentu skaits.

LLKC palīdzēs lauksaimniekiem sagatavot dokumentāciju finansējuma saņemšanai. LLKC speciālisti ir gatavi esošajiem un topošajiem klientiem sniegt savu padomu un dalīties ar praktiskajā pieredzē iegūtajām zināšanām, lai saimnieki iegūtu atbalsta programmā “Mazie aizdevumi lauku teritorijām” pieejamo finansējumu.

Solvita Cukere

 

 
     

Pieteikšanās

Lietotāja vārds
Parole
Pieslēgties

Satura meklēšana

decembris, 2018
Pr Ot Tr Ce Pk Se Sv
11
Visi notikumi

Uzņēmumu meklētājs