Aptauja

Pašlaik nav aktīvu aptauju!

Brankās svinīgi atklāj simbolisku piemiņas skvēru “Brīvības gaisma”

  A- A A+ Drukāt lapu  
 

Barikades pirma

Pēc novadnieka un barikāžu dalībnieka Gunāra Sproģa iniciatīvas, ar SIA „UPPE” un novada pašvaldības atbalstu, kā arī iedzīvotāju iesaistīšanos, 2017. gadā tika uzsākts projekts – skvēra “Brīvības gaisma” izveide, lai godinātu 1991.gada barikāžu dalībniekus un atgādinātu jaunajai paaudzei par reiz piedzīvoto.

Projekta rezultātā ir radīta skaista un sakopta piemiņas vieta ar barikāžu notikumu stāstu tajā. Iekoptās piemiņas vietas apmeklētājiem ir iespēja redzēt stilizētu un ugunskuru, kas simbolizē gaismu, uguni, degsmi cilvēku sirdīs par valsts neatkarību, par tautas brīvību, par katra indivīda domu, vārdu, uzskatu un rīcības brīvību. Savukārt stilizētās stikla plāksnes simbolizē cilvēkus, kuri savulaik no Ozolnieku novada piedalījās barikādēs, kā arī visus projekta “Brīvības gaisma” tapšanas procesā iesaistītos.  Uz stikla plāksnēm ir lasāmi 163 barikāžu dalībnieku un projekta īstenošanā iesaistīto dalībnieku vārdi, kas simboliski savieno pagātnes notikumus ar šodienu.

Spigo

Lai paveiktu nepieciešamos teritorijas sakopšanas un labiekārtošanas darbus, šī gada 21. un 22.jūnijā uzņēmums SIA “UPPE”, Biedrība “TUVU” un Ozolnieku novada iedzīvotāji - jaunieši un barikāžu dalībnieki -, kopumā ap 50 brīvprātīgie, apvienojās divu dienu talkā, lai pilnībā pabeigtu projekta sākotnējās ieceres, kas īstenotas sadarbībā ar Ozolnieku novada pašvaldības izsludinātā iedzīvotāju iniciatīvu projekta “Es zinu, varu un daru” līdzfinansējumu. Divos gados projekta realizācijai pašvaldība piešķīrusi 1932 eiro. Projektu atbalstījuši arī uzņēmumi „MC print”, ”Tiku. Ms dizains”, BAF -1991.gada barikāžu muzejs un SIA „Alejas projekti”.

Rubenis

2018.gada 11.oktobrī svinīgajā piemiņas vietas atklāšanas pasākumā, klātesošos uzrunāja barikāžu dalībnieki un projekta realizētāji. Pasākumu kuplināja meiteņu kora „Spīgo” skanīgie dziedājumi un teologa Jura Rubeņa uzruna. Trīs novadnieku paaudzes skvērā kopīgi iedēstīja ozolu, kas simbolizē dzīvo saikni starp dažādiem mūsu tautas vēstures posmiem - 1918.g., 1991.g., 2018. gadu notikumiem un paaudzēm.

SIA „Uppe” vadītājs Aldis Cimermanis:” Piemiņai dēstītā ozolu aleja atrodas pāri ceļam, iepretim mūsu uzņēmumam. Mēs izvēlējāmies atbalstīt šo projektu, jo uzskatām, ka ir svarīgi kādu vēsti un labumu tas nes sabiedrībai, kas ir ap mums. Ainavu arhitekte Kristīne Danileviča izstrādāja jauku un simbolisku piemiņas vietas projektu, ko izlēmām kopīgiem spēkiem realizēt.”

Brivibas pedeja

Barikāžu dalībnieks Gunāra Sproģis: ” Ieceri izveidot Barikāžu dalībnieku atceres piemiņas vietu Ozolnieku novadā sevī loloju daudzu gadu garumā. Bez atsaucīgajiem un čaklajiem atbalstītājiem ieceri pašu dalībnieku spēkiem nevarētu realizēt. Priecājos, ka tiku uzklausīts un guvām arī pašvaldības un līdzcilvēku atbalstu. Jauki, ka līdzās piemiņas vietai ir uzstādīts arī informatīvs stends ar fotogrāfijām un aprakstiem par barikāžu laika notikumiem. Pirmo reizi lāpstu dūrām zemē pērnā gada 2. septembrī. Ir ieguldīts daudz darba piemiņas vietas izveidošanā. 11. oktobrī, svinīgi atklājot piemiņas vietu par godu mūsu novadniekiem un Latvijas valsts simtgadei, esam priecīgi par kopīgo veikumu, kas pārsniedz visas mūsu ieceres. Esam gandarīti un patiecīgi, ka šī projekta ietvaros varējām vairāk uzzināt par mūsu novada cilvēku līdzdalību barikāžu laika notikumos, apzināt visus Ozolnieku novada barikāžu dalībniekus, un rīkot svinīgu piemiņas vietas atklāšanu.”

Juris Rubenis, atklājot piemiņas vietu, uzrunāja kuplo novadnieku saimi:” Brīvību nevar just un aptaustīt. Daudzas pašas svarīgākās lietas mūsu dzīvē ir neredzami klātesošas, un tās parasti novērtējam tikai tad, kad tās pietrūkst. Brīvība ir kas tāds, kas ir absolūti vajadzīgs katram cilvēkam, lai viņa iekšējā jauda varētu augt uz izpausties. Brīvība parāda to, kādi mēs esam. Vienlaikus brīvība ir fantastiska iespēja, ko vajadzētu dienu no dienas mācīties novērtēt. Paldies visiem, kas šo skaisto vietu ir izveidojuši! Lai mums katram ir iedvesma un prieks šeit – mūsu Latvijā -, dzīvot!”

Stada ozolu

Lai šī vieta mūsu novada iedzīvotājiem un viesiem ir kā atgādinājums par mūsu valsts vēstures svarīgiem notikumiem, un paveiktais darbs lai ir pierādījums tam, ka novada iedzīvotāji ar kopīgu mērķi un vērtībām spēj paveikt ļoti daudz savas valsts un novada labā!

Solvita Cukere

Paaudzu ozols

 
     

Pieteikšanās

Lietotāja vārds
Parole
Pieslēgties

Satura meklēšana

decembris, 2018
Pr Ot Tr Ce Pk Se Sv
11
Visi notikumi

Uzņēmumu meklētājs