Aptauja

Pašlaik nav aktīvu aptauju!

Ēnu diena Ozolnieku vidusskolā

  A- A A+ Drukāt lapu  
 

15.februārī Ozolnieku vidusskolā notika Ēnu dienas pasākumi. Skolā viesojās LLU studenti, lai iepazīstinātu 5., 6., un 7. klašu skolēnus ar savām nākotnes profesijām.

Meža fakultātes studenti saistošā veidā informēja 6. un 7. klašu jauniešus par karjeras iespējām meža nozarē, kas ir viena no bagātākajām valstī (tas nebūt nav mazsvarīgi), deva ieskatu nozares aktualitātēs un pastāstīja par galvenajiem principiem, uz kuriem balstīta mežu apsaimniekošana un mežizstrāde.

Vides un būvzinātņu fakultātes studenti tikās ar 5. klašu skolēniem, kuri tika iesaistīti dažādos eksperimentos par vidi un būvniecību, kā piemēram, ar pašu veidotu filtru attīrīja ūdeni no kūdras, vēroja, kā “Haribo” lācīši maina izmērus sālsūdenī, cukurūdenī un tīrā ūdenī. Veidojot torņus no plastilīna un sērkociņiem, skolēni uzskatāmi parādīja savas grupu darba prasmes. Vēl viņi mēģināja salikt pareizā secībā attēlus, kuros redzams vardes attīstības cikls.

"Ir svarīgi, lai jaunieši karjeras izvēli virzītu uz savu talantu un interešu pamata. Tad darbs tiks veikts ar aizrautību un patiku pret darāmo. Tieši to studenti centās atklāt arī skolēniem, vedinot viņus domāt, kas kuram vislabāk padodas un kur šīs īpašības vai prasmes veiksmīgāk pielietot dzīvē," sacīja Agita Gabranova (Mežu fakultāte, 4. kurss).

Arī pie 1. - 4. klašu skolēniem Ēnu dienā viesojās dažādu profesiju pārstāvji - vecāki, kā piemēram, frizieri, arhitekti, pavāri u.c.

Ēnu dienas mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties un atbilstoši sagatavoties darba tirgum. Šī mērķa vadīti, aktīvākie un zinātkārākie 8. līdz 12. klašu jaunieši devās ēnot patstāvīgi. Šogad ēnojām ļoti dažādu profesiju pārstāvjus - policistus, žurnālistus, ārstus, grāmatvežus, sporta un citu pasākumu organizatorus, farmaceitus, ainavu un būvarhitektus, konditorus, IT speciālistus un daudzus citus.

Santa Tuherma, karjeras konsultante

 
     

Pieteikšanās

Lietotāja vārds
Parole
Pieslēgties

Satura meklēšana

maijs, 2018
Pr Ot Tr Ce Pk Se Sv
21
Visi notikumi

Uzņēmumu meklētājs