Aptauja

Pašlaik nav aktīvu aptauju!

Pie Ozolnieku ezera piekto gadu norisinājās Latvijas čempionāts triatlona sprinta distancē

  A- A A+ Drukāt lapu  
 

Saulainajā un karstajā 29. jūlija dienā pie Ozolnieku ezera valdīja īsteni sportiska gaisotne. Šeit vienkopus pulcējās dažāda vecuma Latvijas un vietējie triatlona sprinta distances dalībnieki, kuri jau piekto gadu pēc kārtas mērojās trīs sporta disciplīnās - peldēšanā, braukšanā ar velosipēdu un skriešanā. Vairākas stundas bērni, jaunieši, sievietes un vīrieši spraigi cīnījās par medaļām.
Sacensību distance iesākās ar peldējumu Ozolnieku ūdenskrātuvē. Sacensību sākumā startēja jaunākie dalībnieki - zēni un meitenes vecumā no 5 līdz 11 gadiem, tad jaunieši. Pēc peldējuma dalībnieki ātri pārģērbās, uzlika numurus un aizsargķiveres, sēdās uz saviem braucamajiem un devās velobraucienā pa novadā nosprausto trasi. Dalībnieki sacensību trasi novērtēja kā atbilstošu un interesantu. Pēc velobrauciena sportisti atgriezās starta vietā pie Ozolnieku ezera, kur novietoja savus velosipēdus un devās pēdējā sacensību posmā – skrējienā. Pēc sacensībām, uzrunājot dalībniekus, izrādījās, ka daudziem visgrūtākais posms izrādījies tieši skrējiens un šajā posmā līderos izvirzījās pieredzējušie skrējēji. Bija patīkami vērot jaunāko sacensību dalībnieku azartu un tos novadniekus, kuri startēja kopā ar saviem bērniem, katrs savā klasē. Sacensības Ozolniekos ir viens no Latvijas čempionāta posmiem, kuru organizē biedrība "My Papa Agency", atbalsta Latvijas Triatlona federācija un Ozolnieku novada pašvaldība. Ozolnieku novadā deklarētajiem iedzīvotājiem dalība sacensībās ir bez maksas.
Salgales pagasta iedzīvotāja Laine Orbidāne stāsta: „Vasaras sezonas brīvdienas mūsu ģimenē jau vairākus gadus ir pakārtotas sporta sacensībām. Galvenie sportisti šobrīd ir abi mūsu dēli – Jaroslavs ( 9 g.) un Roberts ( 11 g.). Roberts jau ir guvis labus panākumus, izcīnot Latvijas čempiona titulu supersprintā un Baltijas čempionu triatlonā. Arī Latvijas kausa izcīņas posmos triatlonā abi brāļi Orbidāni katrs savā vecuma grupā vienmēr ir izcīnījuši godalgotas vietas." Jāpiebilst, ka sportiska ir visa Orbidānu ģimene - arī tētis un mamma, ar savu piemēru audzinot dēlus aktīvam un veselīgam dzīvesveidam. Jaroslavam Orbidānam M9 klasē šogad 2. vieta, bet Robertam M11 klasē 3. vieta.
Tautas klasē mūsu novadniecei Ilonai Daģei no Ozolnieku novada Brankām šogad labākais rezultāts - 1. vieta. „Aktīvi sportojam visa ģimene. Abi ar vīru strādājam LLU, kur darba dienas pārsvarā paiet kabinetā pie datora, tāpēc mūsu kopīga apzināta izvēle ir brīvdienas visai ģimenei pavadīt aktīvi izkustoties. Sportā mani ievirzīja vīrs Salvis, kurš pirmais sāka nodarboties ar orientēšanos. Karte, kompass rokās un prom uz mežu, tā abi pamazām iegājām sportiskā azartā. Es aktīvi sportoju jau 7. gadu. Kad noslēdzas orientēšanās sezona, tad piedalāmies arī citos sporta veidos. Mūsu ģimenes brīvais laiks un ceļojumi arī saistīti ar sportu. Triatlonā startējam vairākus gadus, bet šogad piedalījās arī abi mūsu bērni (3 un 6 gadi), kuri var teikt ir uzauguši sacensību gaisotnē. Šajās sacensībās man lielākais pārbaudījums bija peldēšanas posms. No ezera izkāpu pēdējā, bet neraugoties uz to, skrējiens un riteņbraukšana kompensēja iekavēto laiku. Ozolnieku triatlonā piedalos otro gadu, bet šogad man bija laime pirmo reizi kāpt uz apbalvojamo pjedestāla," priecīgi stāsta novadniece Ilona Daģe.

Sveicam novadniekus!

Solvita Cukere

Rezultātus skatīt šeit...

 
     

Pieteikšanās

Lietotāja vārds
Parole
Pieslēgties

Satura meklēšana

jūlijs, 2018
Pr Ot Tr Ce Pk Se Sv
18
Visi notikumi

Uzņēmumu meklētājs