Vai Jūs piedalāties Ozolnieku novada 8. spartakiādes pasākumos?

Branku jauniešiem

  A- A A+ Drukāt lapu  
 

 Branku JC afiša

 

Stikla burciņu apgleznošana Vainu bibliotēkā
08.10.2015.
Branku jauniešu centrs un Vainu bibliotēka 08.10.2015 pie sevis sagaidīja jauniešus no Ozolnieku jauniešu centra, lai kopīgi apgleznotu burciņas. Gleznojām ar stikla krāsām. Branku jauniešu centrā ļoti populāras ir dažāda veida piparmētru tējas. Ar tam cienājām savus mīļos viesus.
Šaha turnīrs Branku jauniešu centrā
09.09.2015.
istaa

Branku bērni  jauniešu centrā mācās no baloniem veidot sunīšus un zobenus

09.08.2015
20150908 194346 20150908 200231 20150908 200403

Lielā talka
25.04.2015.

25. aprīlī Branku jaunieši un iedzīvotāji piedalījās Lielajā talkā 2015. Kopīgi tika attīrīts Branku Ganību ceļa novadgrāvis no plastmasas pudelēm, izmestām drēbēm, apaviem un dzelža gabaliem.

 

Droša interneta diena
10.02.2015.
10. februārī Brankās, Vainu bibliotēkā notika pasākums, kas veltīts Droša interneta dienai. Jauniešiem bija iespēja noklausīties prezentāciju par droša interneta lietošanu. Pēc prezentācijas jaunieši ar Jauniešu centra vadītāju Ingaru Babčuku un Vainu bibliotēkas bibliotekāri Maiju Sproģi diskutēja par savu pieredzi izmantojot internetu.

Branku pakalpojumu centrā tapojumu un tamborējumu izstāde
27.11.2014.

Branku pakalpojumu centrā Ziemassvētkus gaidot, uzstādīta Ingara Babčuka tapoto un tamborēto darbu izstāde. Ar dažāda veida cepurēm, čībām, zeķēm un šallēm. Izstāde apskatāma visu decembra mēnesi.

Jaunieši dodas ekskursijā uz Ogri un dzīvnieku patversmi "Ulubele"
2014. gada 25. oktobrī Ozolnieku novada jaunieši devās mācību ekskursijā uz Ogri, Salaspili un dzīvnieku patversmi "Ulubele".

Ogrē, dodoties 2.5 kilometru pastaigā, jaunieši izstaigāja Zilos kalnus un izmantoja iespēju arī uzkāpt Zilo kalnu skatu tornī, kurš ir 30 metru augsts, un no tā var pārredzēt Ogri un saskatīt citas pilsētas. Līdz pašai augšai gan uzkāpa tikai drosmīgākie ekskursanti.
Salaspilī jaunieši apskatīja Salaspils memoriālu, kurā viņiem bija iespēja saklausīt sirdspukstus, un nedaudz vairāk uzzināt par koncentrācijas nometnēm.
Pēc tam jaunieši devās uz dzīvnieku patversmi "Ulubele". Patversmē jauniešiem bija iespēja palīdzēt apsaimniekošanas darbos, kā arī katrs bija tiesīgs izvest pastaigā kādu suni. Daudzi no jauniešiem tā pieķērās mīluļiem, ka bija grūti no viņiem šķirties, tomēr mājās atbrauca bez suņiem un kaķiem. Katrs jaunietis bija paņēmis arī kādu segu, avīzes vai barību kā dāvanu dzīvnieku patversmei.
Jaunieši bija apmierināti ar ekskursiju, un vēlas uzsākt tradīciju, kurā vismaz divas reizes gadā tiek apmeklēta kādu no dzīvnieku patversmēm. Un kas zina, varbūt kāds tiks pie jauna mājdzīvnieka!

20141025 131745

Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļa

Vainu bibliotēkā "Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļas" ietvaros tika organizēti lasījumi, stāstu stāstīšana, debates un citi pasākumi, kuros ņēma dalību Branku jaunieši.

 

Nāc un mācies tapot! 

Ja tev ir apnicis adīt un tamborēt, vai vienkārši vēlies iemācīties ko jaunu, tad esi laipni gaidīts uz tapošanas nodarbībām Branku pakalpojumu centrā. Ja adīšana ar adatām tev nav pa prātam, tad zini ‒ tapošana ir vienkārši apgūstams rokdarbu veids. Gan bērni, gan pieaugušie to var iemācīties dažās stundās.
Tapošana ir revolucionārs adīšanas veids, kurā tiek izmantoti riņķveida un taisnstūrveida tapošanas rīki jeb tapošanas dēlīši, kas sastāv no rāmja un tapām. Tapošanas rīku lietošana ir vienkārša un sagādā prieku pat tiem, kam nav tradicionālās adīšanas pieredzes. Uz tapošanas rīka var radīt gandrīz jebko, sākot ar cilindrveida tapojumiem cepurēm, cimdiem un zeķēm un beidzot ar taisnām detaļām ‒ šallēm, jostām un pat džemperiem.
Pirmā nodarbība 13.10.2014 plkst. 18:00

Lūgums iepriekš pieteikties uz apmācībām zvanot uz tālruni: 27608010, vai rakstot e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Branku jauniešu Dzejas diena

18. septembrī Branku jauniešu centrs sadarbībā ar Vainu bibliotēku rīkoja Dzejas dienām veltītu pasākumu. Pirms nedēļas jaunieši izvēlējās sev piemērotāko dzejas grāmatu, no kuras katrs izvēlējās trīs labākos dzejoļus un izsteiksmīgi noskaitīja pasākuma laikā. Otrs uzdevums bija pašiem izdomāt dzejoli, kuru pēc tam vajadzēja prezentēt. Jāatzīst, ka Branku jauniešiem tā nebija problēma. Viņiem ļoti labi sanāca sadzejot pantiņus. Vainu bibliotēkas vadītāja Maija Sproģe un Ingars Babčuks vērtēja jauniešu sacerētos pantiņus un par labāko atzina Kintijas Krūzbergas dzejoli, kuru viņai palīdzēja rakstīt Miks Mikus Sloka.
Ik dienu, ik nakti,
Meklēju to.
Vēlos vēl dziļāk rakti,
Un atrast neiespējamo.
Ik nakti, ik dienu,
Vēroju to.
Gribu tik vienu iespēju vien,
Lai iegūtu atrasto.
Arī citu bērnu dzejoļi bija ļoti labi.

Silvas Ģingules dzejolis:
Domas tik dziļas, kā okeāns.
Domas izteic visu.
Tu izteic priekšlikumus un idejas
Sastādi pēc saviem principiem savu tuvu cilvēku uzskatus.
Domas mums, cilvēkiem, nozīmē visu.

Selīna Tolopilo rakstīja humoristisku dzejoli:
Zaķis iet pa ielu,
Pretī satiek Ievu.
Tālāk vairs es nezinu,
Jo dzejolis ir beidzies jau!

Megija Krūzberga pieķērās sev nozīmīgai tēmai saule, tāpēc dzejolis ir par to!
Citiem saule ir dienas gaisma,
Citiem mēness ir nakts gaisma.
Bet, kas man ir saule un mēness?
Saule man ir siltums,
Mēness man ir nakts miers.

Ingars Babčuks

"Branku cīnītajs" drīz noslēgsies
Vēl pavisam nedaudz un „Branku cīnītāja fināls" būs klāt. Divu mēnešu garumā 11 branku jauniesi piedalījās pašizveidotā šovā. Katru sestdienu viņi pildīja uzdevumus, krājot punktus. Dienas beigās, cilvēks, kuram bija vismazāk punktu, pameta spēli. Tagad ir atlikuši četri dalībnieki, kas jau šo sestdien, 22.februārī, cīnīsies par pirmo vietu un galveno balvu- 30 eiro dāvanu karti no veikala "Kanclers". Finālisti: Rainers Pavlovs, Ludmila Jaronska, Silva Ģingule un Egija Učelniece.

Egija neslēpj to, ka būs skumji, kad "cīnītājs" beigsies. Kā viņa saka: „Ir jau pierasts, ka katru sestdienu, mums bija jādodas uz "Branku cīnītaju" un jāpilda dažādi uzdevumi. Nu ir pienācis laiks, kad viss beigsies. Neticās. Vēl vairāk neticās, ka esmu palikusi finālā. Redzēs, vai spēšu izcīnīt pirmo vietu. "

Spēle "Branku cīnītājs"
Ozolnieku novadā, Cenu pagastā norisinās jauniešu izveidota spēle „Branku Cīnītājs”. Katru nedēļu, svētdienā, divas komandas „Pelmenīši” un „Swag” savā starpā cīnās par uzvaru. Komanda, kas uzdevumos iegūst mazāko punktu skaitu, piedalās izbalsošanā, kur kāds no dalībniekiem zaudē iespēju turpināt dalību spēlē. Uzvarētājs būs tikai viens jaunietis, kurš arī iegūs „Branku cīnītāja” titulu.

Uzdevumi, par ko ir iespēja saņemt punktus, ir dažādi, sākot no orientēšanās uzdevumiem Cenu pagasta apkārtnē, beidzot ar prāta spēlēm un fiziskās izturības uzdevumiem. Kā arī ēšanas uzdevumi dalībniekiem vairs nav sveši, piemēram, kādā no spēļu dienām jauniešiem bija jāēd olīvas, jo tieši šis produkts dalībnieku anketās bija visbiežāk pieminēts, atbildot uz jautājumu „Kas Tev negaršo?”.

„Branku Cīnītājā” ir arī sava balstiņa Robītis. Dalībniekiem netiek atklāts, kurš ir īstais Robītis, bet viņi to dzird pārveidotā versijā. Šī balstiņa ar viņiem sarunājas, pastāsta uzdevumu noteikumus, kā arī izprovocē dažādās lietās.

Branku jauniešu aktivitāšu administrators Ingars Babčuks, kurš veido spēli "Branku cīnītājs", atzīst, ka sākumā nebija gaidījis tik lielu atsaucību un interesi par šo projektu, bet patīkami, ka dažādi cilvēki interesējās,  atbalsta un  dzīvo līdzi dalībniekiem.

Ziemassvētku uzvedums, sadarbojoties ar PII "Bitīte" pedagogiem un bērniem

Branku jauniešu organizētās aktivitātes, kas veltītas „Starptautiskajai veco ļaužu dienai”
Jau vairākus gadus oktobrī tiek atzīmēta Starptautiskā veco ļaužu diena, arī Branku jaunieši nebija aizmirsuši par vecāka gada gājuma cilvēkiem un kopīgi gatavoja mazus, bet sirsnīgus pārsteigumus ciema pensionāriem. Pirmdien domubiedri kopīgi devās uz ābeļdārzu pēc sulīgiem āboliem un gatavoja apsveikumu kartiņas ar novēlējuma tekstu: „Paldies par darba pieredzi, gudrību, dzīves mācību! Paldies, ka esat!  Novēlam Jums veselību, dzīves baudu un notikumus, kas liktu Jums smaidīt! Ar cieņu, Branku bērni!”

Kad sirsnīgie pārsteigumi bija sagatavoti, bērni devās uz veco ļaužu dzīves vietām, lai iepriecinātu un dažviet līdz asarām aizkustinātu seniorus.
Pēc paveiktās aktivitātes Branku jaunieši secināja: „Tas, ko mēs gūstam no tādiem pasākumiem, ir iekšējs siltums, gandarījums un prieks. Uzskatām, ka šādi pasākumi jāveido biežāk. Jo, kas gan cits darīs, ja ne mēs paši?! ”

Jaunatnes lietu speciālists Brankās Ingars Babčuks

 

 

 

 

 

 

 
     

Pieteikšanās

Lietotāja vārds
Parole
Pieslēgties

Meklēšana

februāris, 2017
Pr Ot Tr Ce Pk Se Sv
28
Visi notikumi

Uzņēmumu meklētājs

Laika prognoze