Kā Jūs vērtējat Ozolnieku novada Sociālā dienesta darbu?

Aktualitātes

  A- A A+ Drukāt lapu  
 

 

plakats apsveikums Latvijai Bitite

Radosa pecpusd Bitite

 

Bitite udens nav

rudens ziedu kompozic 

 

teta diena Bitite

 


 

 

Ozolnieku novada pirmsskolas izglītības iestāde "Bitīte" iegūst titulu kā "Latvijas zaļākais darba kolektīvs 2016"

Zalais kolektivs Bitite

 

 Ekoskola logo LVAF logo

Ekoskolu programma ir viens no visaptverošākajiem un efektīvākajiem vides izglītības modeļiem pasaulē, kurš savas darbības Latvijā 14 gadu laikā ir ieguvis ievērojamu popularitāti – šobrīd tajā darbojas jau vairāk nekā 200 izglītības iestādes – ne tikai skolas, bet arī pirmsskolas un augstskolas. Šis vides izglītības modelis uzrunāja arī Ozolnieku novada pirmsskolas izglītības iestādi "Bitīte". Visā pasaulē Ekoskolu programmai ir vismaz 49 000 dalībskolu 64 valstīs, kuras visas tiecas īstenot ambiciozu mērķi – iesaistīt skolēnus aizraujošā, uz rīcību orientētā un sociāli atbildīgā vides izglītības procesā, lai nodrošinātu, ka jaunieši ir spējīgi radīt pasaulē pozitīvas pārmaiņas, kas veicina ilgtspējīgu attīstību. Programmas atpazīstamākais elements ir starptautiskā Zaļā karoga balva, ko saņem tikai tās skolas, kas ilgstošā laika posmā spēj demonstrēt izcilas aktivitātes vides jomā, kas ir mūsu nākotnes mērķis. Savukārt Latvijas Ekoskolas nosaukums un diploms ir nacionāla līmeņa balva skolām, kuras ir ceļā uz Zaļo karogu.

Ikviena izglītības iestāde, kas gatava savā darbā pievērsties vides aizsardzības un ilgtspējīgas attīstības jautājumiem, var iesaistīties Ekoskolu programmā, ko pirms gada nolēma darīt arī PII "Bitīte". Vides izglītības fonds šīm pirmsskolām nodrošina metodisko materiālu vides izglītības īstenošanai PII, kā arī sniedz atbalstu un iespēju piedalīties dažādās apmācībās, pieredzes apmaiņas forumos un nacionāla un starptautiska līmeņa projektos. Turklāt dalība Ekoskolu programmā ir vērtīgs ieguvums ne tikai PII kolektīvam, bet arī pašvaldībai, kurā iestāde atrodas, jo sabiedrības līdzdalības veicināšana ir viens no nozīmīgākajiem Ekoskolu programmas aspektiem.

Vēlot veiksmīgu sadarbību vadītāja, Elīza Juste: "Es priecājos, ka spēju ticēt cilvēkiem. Tas liecina, ka es ticu iestādei, pašvaldībai un valstij, jo tikai kopīgi strādājot mēs sasniegsim savas ieceres un īstenosim kvalitatīvas izglītības principus!"

 

 


 

Kā paust bērniem cieņu...

 • Vienmēr sauciet bērnu vārdā!
 • Pēc iespējas biežāk runājiet ar bērnu individuāli!
 • Runājot ar bērniem, burtiskā nozīmē nolaidieties līdz bērnu līmenim, pietupstoties vai sēžot uz zema krēsla!
 • Klausieties, ko bērni jums saka, un atbildiet!
 • Ja apsolāt bērniem kaut ko izdarīt vēlāk, noteikti izpildiet solīto!
 • Izsakiet bērna darbam godīgu vērtējumu!
 • Dodiet bērnam iespēju parunāt par savu darbu un interesēm ar citiem!
 • Izmantojiet bērna idejas un ierosinājumus un izsakiet atzinību par viņu veikumu!

/Kirstena A. Hansena, Roksana K. Kaufmane, Stefans Saifers/

 Apņemšanās - PII "Bitīte"

 

Es arī piedalos! Es, PII "Bitīte" darbinieks, apņemos taupīt enerģiju un ūdeni PII "Bitītē". Savā darba vietā veikšu sekojošus pasākumus, lai ietaupītu enerģiju un ūdeni:

 • Vēdināt telpas, atvērot logus pilnībā – ātra gaisa apmaiņa telpā;
 • Aizvērt aizkarus darba dienas beigās – samazināt siltā gaisa piekļuvi logiem;
 • Izslēgt elektroierīces, kad netiek izmantotas - novērst nelietderīgu elektroenerģijas patēriņu nakts stundās un brīvdienās;
 • Izslēgt apgaismojumu, kad ārā spīd saule un telpās neviens neatrodas - novērst nelietderīgu elektroenerģijas patēriņu.

Ar šādu Apņemšanos 2016. gada 03. februārī ikviens Ozolnieku novada pirmsskolas izglītības iestādes "Bitīte" darbinieks iepazinās un apliecināja, ka ievēros visus nepieciešamos nosacījumus Energotaupīšanas pasākumus Energodetektīva projekta ietvaros.
Aktivitātēs iesaistīti tiek arī izglītojamie, kuri rotaļnodarbībās ir sagatavojuši norādes, kas palīdzēs ievērot Apņemšanās nosacījumus.

1 2 3
4 5 6

 


 

 Probl ris sh Bitite

 


Pilnekrāna tveršana 17.11.2015. 103110

 

 


Ieviešam jaunas tradīcijās Brankās

 

2015. gada 11. novembrī PII "Bitīte" izglītojamie, izglītojamo vecāki un Iestādes darbinieki kopā ar Branku jauniešu centru un Branku pakalpojuma centra pārstāvjiem vienojās kopīgā atceres pasākumā par godu Latvijas brīvības cīņās kritušajiem varoņiem. Skolotāja, Brunita Silčenkova, parūpējās par noskaņas radīšanu atgriežoties atmiņās 1919. gada 11. novembra notikumos, ko apvija ar izglītojamo un skolotāju sagatavotiem dzejoļiem un stāstiem.

Vēlu Latvijai bez mitas

Spēcīgai un spožai augt,
Lai var mūsu zemes vārdu
Lepni īstos vārdos saukt.
(Daiga Bitēna)

Atskanot tautas svinīgai lūgšanai "Dievs, svētī Latviju" tika iedegta pirmā lāpuguns, kas simbolizē ģimeniskumu un mājas pavardu, kā zināms senlatvieši uguni, līdzīgi kā citas lietas un parādības, personificēja, piedēvējot tam cilvēka aizstāvja, kā arī palīga cīņā pret plēsīgiem zvēriem lomu. Sakām lielu paldies visiem, kas atrada laiku un iespēju, lai kopīgi vienotos lāpu gājienam Brankās.

Gājiena noslēgumā, Branku jauniešu centra vadītājs, Ingars Babčuks, iesaistot PII "Bitīte" izglītojamo vecākus bija sagatavojis nelielu improvizētu ieskatu Andreja Pumpura eposā "Lāčplēsis".

Uz tikšanos nākamajā gadā,
PII 'Bitīte" vadītāja
Elīza Juste

 


 

Energodetektīvs PII "Bitīte"

 

Labākā enerģija ko izmantojam ir nekāda. Bet ja izmantojam, tad padomājam vai izmantojam to saprātīgi. Ozolnieku novada pirmsskolas izglītības iestāde "Bitīte" ir iesaistījušies jaunā projektā, kas sevī paredz enerģijas lietderīgu izmantošanu.

Iesaistīšanās šajā projektā nozīmē energovadības sistēmas izstrādi un ieviešanu:

• Rada precīzu pārskatu par esošo energoresursu patēriņa līmeni, kas ļauj noteikt mērķus nākotnes ietaupījumiem;
• Sistemātiski novērtē un sakārto secībā efektīvākos energoefektivitāti paaugstinošos risinājumus;
• Rada iespēju ieviest efektivitātes prasības visai piegāžu ķēdei;
• Rada iespēju izmērīt, salīdzināt, dokumentēt un komunicēt pašvaldības enerģijas patēriņa mērķus un sasniegumus;
• Uzlabo energoresursus izmantojošo aktīvu vērtību, uzlabojot to uzturēšanas un apkopes izmaksas un pagarina to darba mūžu;
• Demonstrē interesentiem un sabiedrībai pašvaldības labo praksi izdevumu un vides pārvaldībā.

Paralēli sistēmas izstrādei un ieviešanai projekta norises laikā tiks veikta patērētāju informēšana par dažādiem procesiem, kas ļauj mums ne tikai ietaupīt, bet izdarīt labu darbu pasaules lielās telpas uzlabošanā. Rūpējoties par pašiem mazākajiem Energodetektīviem projekta realizācijas laikā tiks izstrādāti un izmantoti dažādi mācību materiāli un labās prakses piemēri par saistošo tēmu. Kopīgiem spēkiem mums izdosies, jo pasaule ir mūsu rokās!

 

PII "Bitīte" vadītāja
Elīza Juste

 

 

 

 
     

Pieteikšanās

Lietotāja vārds
Parole
Pieslēgties

Satura meklēšana

februāris, 2018
Pr Ot Tr Ce Pk Se Sv
23
Visi notikumi

Uzņēmumu meklētājs