Aptauja

Pašlaik nav aktīvu aptauju!

Interesanti fakti par Tautas nama ēkas vēsturi

  A- A A+ Drukāt lapu  
 

Interesanti fakti par Tautas nama ēkas vēsturi

Vēsturiska diena Ozolnieku pagastā bija 1939.gada 9.jūlijs – tika iesvētīts jaunais pagasta nams, ko pēc arhitekta Augusta Raistera projekta uzcēla laikā no 1937.gada 1.augusta līdz 1938.gada decembrim, apdares darbus pilnībā pabeidzot 1939.gada 1.jūnijā. 

Pie ērta pagasta nama Ozolnieku pagasts tagad tiek pirmo reizi savā pastāvēšanas laikā. Pirmskara gados pagasta valde līdz ar skolu atradās bijušā muižas krogū. Kara gados ēka nopostīta un beigās nodedzināta līdz pamatam. Pēckara gados pagasta valde apmierinājās ar telpām galīgi nolietotā, neremontējamā bijušās nespējnieku patversmes ēkā. 

Beidzot arī še stāvoklis uzlabojās. Pagasta pašvaldība 1928.gadā saņēma no Valsts zemes fonda sestā kilometrā no Jelgavas veco Unkas krogu ar zemi. Ēku pagasts nojauca, un tālākais darbs bij materiālu un līdzekļu sagādāšana pagasta nama jaunbūvei. 

Jaunbūve izmaksāja pavisam 137 785 latus 99 santīmus, no kuriem 100 000 latu piešķirts aizņēmums, ar 17 000 latu jaunbūvē piedalās vietējās organizācijas, par 11 422 latiem izpildīti darbi klaušu kārtā, bet pārējos līdzekļus pagasta pašvaldība sagādājusi budžeta kārtā. Te jāpiemin arī Ozolnieku pagasta Aizsargu priekšnieks Indriķis Skadiņš, kurš organizēja tautas ziedojumu vākšanu pagastnama celtniecībai. 

Pagasta nams. Divstāvu ēka ar jumta izbūvi. Namā ierīkota centrālā apkure, kanalizācija ar ūdensvadu un elektriskā instalācija.

Jaunā pagastnama iesvētīšanas svinībās Lauku pašvaldību fonds dāvina Ozolnieku pagasta namam paraugiekārtu, kas bija izstādīta 1937.gada Zemgales izstādē. Paraugiekārta darināta latviskā stilā un sastāv no mēbelēm un dažādiem kancelejas priekšmetiem 6 istabām. 

Pirmā stāvā – pagasta vecākā kabinets, kanceleja, sēžu zāle, uzgaidāmā istaba ar bibliotēku un lasāmgaldu, valdes brokasta istaba, arhīva un seifa telpas, 2 aresta telpas, sekretāra 3 istabu dzīvoklis ar virtuvi un verandu, kalpones istaba, maizes ceplis, kārtībnieka 2 istabu dzīvoklis ar virtuvi, garderobe, kungu un dāmu istabas. 

Otrā stāvā – sekretāra palīga 2 istabu dzīvoklis ar virtuvi, kancelejas ierēdņa vienistabas dzīvoklis ar virtuvi, skatuve ar 2 aktieru istabām, sarīkojumu zāle 300 personām, zāles priekštelpa, bufetes telpa ar virtuvi un istabu, biedrību istaba un balkons. 

Jumta izbūvē – aizsargu mītne ar 3 istabām un noliktavu, kino kameras telpas, balkons pie izrīkojuma zāles un dekorāciju noliktava. Bez tam virs jumta uzcelts skatu tornis.

 
     

Pieteikšanās

Lietotāja vārds
Parole
Pieslēgties

Satura meklēšana

janvāris, 2018
Pr Ot Tr Ce Pk Se Sv
20
Visi notikumi

Uzņēmumu meklētājs

Laika prognoze