Aptauja

Pašlaik nav aktīvu aptauju!

Projektu konkurss „Es zinu, varu un daru” 2016

  A- A A+ Drukāt lapu  
 

2016. gada pašvaldības konkursam „Es zinu, varu un daru" tika iesniegti 50 projekti un pieprasīts 29 010,22 EUR finansējums. Projektu vērtēšanas komisija apstiprināja 11 projektus, un nu jau varam atskatīties uz to realizāciju. Realizēti ir visi šie projekti par kopējo summu 6500,97 EUR. Šogad īpaši jāatzīmē Renātes Kuļominas iesniegtā projekta ietvaros organizētā Iecavas upes tīrīšanas talka 9. un 10. jūlijā, kurā piedalījās vairāk kā 40 talcinieki. Projektu konkursa mērķis ir pašu iedzīvotāju līdzdalība un ieguldītais darbs projektu īstenošanā, un šis ir projekts, kurš tam pilnībā atbilst un kādus pašvaldība vēlētos saņemt. Bez šī projektu ietvaros ir uzstādīti vingrošanas rīki un labiekārtota atpūtas vieta Emburgā, izveidots skatu laukums pie Lielupes Salgalē, izbūvēts stāvlaukums pie daudzdzīvokļu mājas Ānē, sakārtota pagalms un iebrauktuve pie daudzdzīvokļu mājām Tetelē, iegādātas sporta formas virves vilkšanas kluba „Ozols" komandas dalībniekiem, u.c.. Šogad netika atbalstīti iedzīvotāju iesniegtie 27 projekti par rotaļu laukumu elementu uzstādīšanu, kur faktiski nav iedzīvotāju pašu darba ieguldījuma, un kuru uzstādīšanu plānveidīgi veic pašvaldības saimniecības daļa. Paldies visiem iesniedzējiem par atsaucību un ieguldīto darbu mūsu kopīgās dzīves vides sakārtošanā!

Projektu īstenošanas rezultātu kopsavilkums skatāms šeit

***************************************************************************************************

2016. gada pašvaldības projektu konkursam tika iesniegti 50 projektu iesniegumi un pieprasīts 29 010,22 EUR finansējums. No Ozolnieku pagasta saņemti 7 projektu iesniegumi, no Cenu pagasta – 31, bet no Salgales pagasta – 12 iesniegumi. No Cenu pagasta lielais iesniegto projektu skaits veidojas, jo 7 iesniedzēji iesnieguši pa 3 projektiem, un 2 iesniedzēji – 2 projektus. Pa 2 un 3 projektiem iesnieguši arī citi iesniedzēji. Nolikums paredz šādu iespēju, taču tas nav domāts tā, ka, piemēram, vienas mājas 3 iedzīvotāji iesniedz katrs pa 3 projektiem, lai uzstādītu 9 bērnu rotaļu vai sporta laukuma, utml. elementus. Tāpēc projektu vērtēšanas komisija nolēma, ka šādos, vienādas tematikas iesniegto projektu, gadījumos tiks apstiprināts 1 projekts vienai adresei vai vienai paredzētajai darbībai.

Projektu konkursa mērķis un viens no vērtēšanas kritērijiem ir pašu iedzīvotāju līdzdalība un ieguldītais darbs projektu īstenošanā. No iesniegtajiem projektiem 40 projektos ir paredzētas dažāda veida – rotaļu laukuma elementu, sporta inventāra, utml. iegādes. Šādu projektu gadījumā iedzīvotāju līdzdalības faktiski nav, jo attiecīgo inventāru piegādā un uzstāda piegādātājs.

Vērtēšanas komisija šogad ir apstiprinājusi 14 projektu iesniegumus. Diemžēl jāsaka, ka no lielā iesniegto projektu skaita ne visi pilnībā atbilst pašvaldības projektu konkursa mērķim un iecerei – iesaistīt iedzīvotājus sabiedriski nozīmīgu projektu iniciēšanā un īstenošanā. Kā pozitīvus piemērus var minēt Renātes Kuļominas iesniegto projektu „Laivu ceļš „Ozolnieki"", kur paredzēts organizēt talkas Iecavas upes attīrīšanai no kritušiem kokiem un Salgales atbalsta biedrības iesniegtos 2 projektu „Salgales loms" par teritorijas pie Lielupes Salgales pagastā sakopšanu, informācijas stenda izvietošanas un terases izveidi.

Jāatgādina, ka konkursā netiek atbalstīti ieguldījumi privātās teritorijās, ja vien projekta rezultāti nav publiski pieejami, vai individuālām vajadzībām, jo viens no galvenajiem projektu vērtēšanas kritērijiem ir iedzīvotāju skaits, kam pieejami projekta rezultāti.

Apstiprināto projektu iesniedzēji tiks informēti par laiku, kad jāierodas parakstīt projektu īstenošanas līgumi. Projekti jāīsteno līdz š.g.15.septembrim, 2 nedēļu laikā pēc šī termiņa jāiesniedz atskaites.

 

*****************************************************************************************************

Nu jau piekto gadu pēc kārtas pašvaldība izsludina projektu konkursu „Es zinu, varu un daru", aicinot novada iedzīvotājus iesaistīties savas dzīves vides uzlabošanā. Projektu iesniegšanas termiņš ir š.g. 22.aprīlis. Ar konkursa nolikumu un iesniedzamajiem dokumentiem var iepazīties pašvaldības mājas lapā www.ozolnieki.lv sadaļā „Sabiedrība" – „Es zinu, varu un daru". Projekti jāīsteno līdz šī gada 15.septembrim.

Projektu konkursa mērķis ir veicināt iedzīvotāju iniciatīvu un iesaistīšanos savas dzīves vides sakārtošanā un sabiedrisko aktivitāšu dažādošanā, tādējādi attīstot sadarbību starp vietējo sabiedrību un pašvaldību un sekmējot kopīgu atbildību par dzīves kvalitātes uzlabošanu novadā.

Saskaņā ar nolikumu, konkursa prioritātes ir aktīvās atpūtas, sporta un kultūras aktivitāšu veicināšana, veselīga dzīvesveida veicināšanas pasākumu īstenošana, pieaugušo, jauniešu un bērnu interešu izglītības iespēju veicināšana, sporta un kultūras tradīciju saglabāšana, kā arī publiski pieejamas dzīves telpas labiekārtošana.

Projektu iesniedzēji var būt Ozolnieku novada iedzīvotāji – gan fiziskas personas un neformālas personu grupas, gan novadā reģistrētas biedrības un nodibinājumi. Projekta īstenošanā jāiesaista novada iedzīvotāji un projekta rezultātiem ir jābūt publiski pieejamiem. Projektu konkursu finansē pašvaldība. Viens projektu iesniedzējs var iesniegt ne vairāk kā trīs projektus, viena projekta īstenošanai var pieprasīt līdz EUR 700,00 lielu finansējumu.

Iesniegtos projektus vērtēs komisija, priekšroku dodot oriģinālām projektu idejām, projektiem, kuru īstenošanā plānota plašāka iedzīvotāju līdzdalība, kuros būs pamatota projekta rezultātu ilgtspēja un paredzēts plašāks iedzīvotāju skaits, kam pieejami projekta rezultāti.

Aicinām būt aktīviem un radošiem, uzrunāt savus draugus un kaimiņus, un kopīgi plānot un īstenot aktivitātes, kas uzlabotu un izkrāsotu ikdienu un dzīves telpu mūsu novadā! Jautājumus par projektu iesniegšanu var uzdot, zvanot pa tālruni 66047857 vai rakstot uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. .

Projektu konkursa nolikums un iesniedzamie dokumenti:

Konkursa nolikumu skatīt šeit.

Projekta iesnieguma veidlapu skatīt šeit.

Seko līdzi Ozolnieku novada pašvaldības aktualitātēm arī facebook

 
     

Pieteikšanās

Lietotāja vārds
Parole
Pieslēgties

Satura meklēšana

maijs, 2018
Pr Ot Tr Ce Pk Se Sv
21
Visi notikumi

Uzņēmumu meklētājs