Drošības padomi
Ieteikumi, kā pasargāt savu īpašumu un mantas:
- Iesakām iegādāties dzelzs ārdurvis, otras ārdurvis, kā arī durvīs ielikt dažādas slēdzenes. Vairums dzīvokļu apzagšanas gadījumu notiek, dzīvokļa iemītnieku prombūtnes laikā. Tomēr ir vērojama tendence apzagt dzīvokli naktī, kamēr saimnieki guļ. Bieži sastopami dzīvokļa apzagšanas gadījumi, kad pirms gulētiešanas saimnieki nav aizslēguši ārdurvis.
- Atrodoties mājoklī, neatstājiet atslēgu durvīs! Statistika liecina, ka laupītājiem ir vieglāk uzlauzt tās durvis, kur atslēga ir atstāta slēdzenē.
- Publiski neapspriediet savu īpašumu un finansiālo stāvokli, sabiedriskās vietās. Pārrunājot sabiedriskās vietās savus brīvdienu plānus, jaunākos pirkumus, naudas lietas un vērtslietu glabāšanas specifiku, iedzīvotāji sniedz noderīgu informāciju personām ar ,,dzirdīgām ausīm un gariem nagiem". Dodoties atvaļinājumā iedzīvotāji par gaidāmo prombūtni informē draugus, paziņas izmatojot internetu, līdz ar to šī informācija ir pieejama arī zagļiem.
- Neatstājiet vērtīgas lietas no ēkas ārpuses labi redzamā vietā!
- Savukārt, ja mājokļa arhitektūrā ir lieli logi vai izmantotas stikla fasādes, tad tās noteikti ieteicams aplīmēt ar speciālu aizsargplēvi (necaursitamu, no vienas puses necaurredzamu u. tml.). Būtiski logiem vai balkoniem ielikt restes.
- Atstājot mājokli, vienmēr aizveriet logus – neatstājiet tos arī vēdināšanas režīmā!
- Izvairieties atstāt rokassomiņas, svarīgus dokumentus (tostarp personu apliecinošus dokumentus), vērtslietas un naudu priekšnamā vai hallē. Uzlaužot durvis, laupītājs ņems vērtīgākās lietas, kas atrodas ieejas tuvumā.
- Nesniedziet nevienam informāciju par savā īpašumā ierīkotajiem drošības līdzekļiem. Ja mājoklis vai birojs aprīkots ar signalizācijas iekārtām, neaizmirstiet prom ejot aktivizēt signalizāciju.
- Pirms doties ilgstošā prombūtnē, padomājiet, izvērtējiet, kur atstāt savus mājdzīvniekus. Atcerieties, ka suns var būt ne tikai mājas mīlulis, bet arī uzticams īpašuma sargs.
- Ilgas prombūtnes laikā, organizējiet sava pasta izņemšanu no pastkastītes.
- Uzturiet labas attiecības ar kaimiņiem un pievērsiet uzmanību pēkšņām izmaiņām Jūsu īpašuma apkārtnē un ikdienas ritmā.
- Ilgas prombūtnes laikā, palūdziet uzticamiem kaimiņiem pieskatīt dzīvokli.
- Apsveriet iespēju apdrošināt savu īpašumu un tajā esošās mantas.
- Redzot aizdomīgas darbības pie kaimiņu īpašumiem, nekavējoties ziņojiet par tām Valsts policijai tel: 63004202, 63004200 vai 112.
Vai tu zini, kā rīkoties ārkārtas gadījumos?
Informatīvo materiālu iedzīvotājiem par rīcību dažādu apdraudējumu gadījumos skatīt šeit...